Nieuws

Plannen voor ontzanding

Al jaren bestaan er plannen voor zandwinning in Alem. De laatste maanden lijken de plannen echter steeds concreter te worden. Het ontzanden van de Marensche Waarden door de Dekker-groep zou echter een zeer ingrijpende gebeurtenis zijn. Alem zou hiermee een belangrijk deel van zijn grondgebied verliezen, terwijl er onduidelijkheid bestaat over de overlast en de besteding van de revenuen. Ook vanuit erfgoed technisch oogpunt maakt EVA zich zorgen over de plannen. De Marensche waarden zijn vanuit archeologisch oogpunt  namelijk zeer waardevol. In verband met de plannen heeft EVA onder andere contact gezocht met archeoloog professor Nico Roymans van de Universiteit van Amsterdam. Roymans deelde onze zorg en heeft inmiddels vragen gesteld bij de provincie Gelderland. Om de ontwikkelingen vanuit EVA te monitoren neemt Jan van Kessel deel aan de Ontzanding-werkgroep die de dorpsraad heeft opgericht. Jan zal ons verder op de hoogte houden van ontwikkelingen.

Meer nieuws

Rabobank Clubsupport

De Erfgoedvereniging Alem heeft deelgenomen aan de Rabo ClubSupport Stemcampagne. We hebben het mooie bedrag van € 300,41 mogen ontvangen. Hartelijk dank aan degenen die op onze vereniging hebben gestemd.

Lees verder »